Mīti par kosmētisko augu eļļu lietošanu


SEJAS EĻĻA LIETOJAMA TIKAI ZIEMĀ.

Nav taisnība. Viss ir atkarīgs no eļļas veida, konsistences. Protams, ir smagas un biezas konsistences eļļas( kokosa, ši un tt.), kas tiešām būs piemērotākas ziemai. Bet ir pieejamas tā saucamas bāzes augu eļļas, tās iesūcas momentā un neatstāj taukainu vai lipīgu sajūtu. Piemērotas lietošanai visa gada garumā.

SEJAS EĻĻAS NEDER TAUKAINAI ĀDAI.

Atkal – mīts. Patiesībā pareizi izvēlēta sejas eļļa taukainai sejas ādai vai taukainai un problemātiskai sejas ādai ir ieteicama. Kā tā? Izrādās, ka bieži vien viens no sejas ādas taukošanās iemesliem ir pārlieku cītīga ādas attīrīšana no tauku kārtiņas, piemēram, izmantojot agresīvus tīrītājus, skrubjus, maskas utt. Āda atspēlējas ar vēl pastiprinātu taukošanos. Ja šādai ādai piedāvāsi piemērotu sejas eļļu, ādas stāvoklis var stabilizēties un pat uzlaboties. Āda kļūs tīrāka, poras šaurākas, taukošanās – mazāka.

JA LIETO SEJAS MITRINĀTĀJU, EĻĻA NAV VAJADZĪGA.

Nav taisnība. Eļļu ir ieteicams lietot pēc ādas attīrīšanas un tonizēšanas, var lietot arī zem sejas maskas – pirms tās uzklāšanas. Tas palīdzēs ādai vēl labāk uzņemt to, ko dod maska. Tāpat eļļu var vienu pašu lietot kā sejas masku, uzklājot biezākā kārtā un pēc 10-15 minūtēm lieko noņemot ar salveti, atlikumu iemasējot ādā. Vēl grima meistari iesaka izmēģināt pāris piles eļļas uzklāt pirms tonālā krēma – tas piedos ādai maigu mirdzumu, grims izskatīsies starojošāks, kopskats – vitālāks un veselīgāks.

PRODUKTI BEZ EĻĻĀM IR LABĀKI ĀDAI.

Mīts. Agrāk uzskatīja, ka eļļas nosprosto poras, rada ādas problēmas. Un – tieši tā ir, ja mēs runājam par sintētiskām eļļām (minerāleļļām, silikonu), kas iegūtas naftas pārstrādes rezultātā. Jā, tās tiešām var pārvilkt ādu ar tādu kā plēvi, neļaujot tai elpot, aizsprostojot poras utt. Taču, ja runa ir par dabīgām eļļām, kas iegūtas no augiem, tad ir skaidrs, ka tās darbojas ādas labā, nevis pret to.

SEJAS EĻĻU LIETOŠANA VEICINA PUMPU MEŠANOS.

Protams, mīts. Izvēloties piemērotu sejas eļļu, problemātiskas ādas īpašnieces var uzlabot savas ādas stāvokli, samazināt izsitumu veidošanos. Vislabākais variants ir augu eļļu „kokteilis”, jo vienlaikus spēj dāvāt ādai dažādus labumus – gan barot, gan mitrināt, uzlabot elastīgumu utt.

SEJAS EĻĻA NAV EFEKTĪVA PRET NOVECOŠANOS.

Mīts. Sejas eļļas ir viens no efektīvākajiem līdzekļiem pret ādas priekšlaicīgu novecošanos. Kādēļ? Izrādās augu eļļās slēpjas neaizstājamās taukskābes Omega 3 un Omega 6, kas pasargā ādu no mitruma zuduma, baro to, stiprina šūnu membrānu sieniņas. Regulāri lietojot sejas eļļas, uzlabojas ādas elastība, tvirtums. Novecojot, āda pamazām zaudē dabiskos lipīdus. Augu eļļas satur fitolipīdus, kas spēj palīdzēt ādai kļūt stiprākai, izveidot tādu kā aizsargvalni. Turklāt eļļas satur arī vitamīnus un antioksidantus, kas labvēlīgi ietekmē ādu, bremzē novecošanās procesus.